9 січня 2018 року в КЗ «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради було проведено тифлосемінар для педагогів з наступним порядком денним:
1. Розвиток критичного мислення в слабозорих учнів на уроках української мови та літератури.
2. Особливості педагогічного керівництва ігровою діяльністю дітей з порушенням зору.
По першому питанню виступила вчитель української мови та літератури Сікора Н.В., яка ознайомила присутніх з технологією формування та розвитку критичного мислення. Наталія Валеріївна пояснила, як саме вона реалізовує технологію «критичного мислення» на своїх уроках.
По другому питанню виступила вчитель початкових класів Зінченко Н.О., яка розповіла, що для подолання відставань у розвитку ігрової діяльності дітей з порушення зору передбачено проведення занять з навчання дітей грі. Спеціальним завдання в розвитку гри дітей з порушенням зору є подолання вербалізму і збагачення чуттєвої основи гри.
09 січня 2018 року у комунальному закладі «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр»Чернігівської обласної ради відбулися педагогічні читанняна тему:
«Шляхи формування високо компетентної особистості учнів у педагогічній спадщині В.О. Сухомлинського».
З доповіддю виступила вчитель англійської мови Герасименко А. В., яка ознайомила всіх присутніх з педагогічною системою Василя Сухомлинського.
Було з’ясовано, що під науковим керівництвом В. Сухомлинського в Павлиській школі було визначено й теоретично обґрунтовано шляхи та засоби формування високо компетентноїособистості школяра. Методичні прийоми В.О. Сухомлинського будять розум і спонукають до творчості, вселяють педагогічний оптимізм. По закінченню доповіді відбулося обговорення, конструктивний обмін думками та власним педагогічним досвідом.
Новий рік! Ці слова у кожного асоціюються зі святковим настроєм, подарунками, іграми, розвагами. Саме так проходили свята у Комунальному закладі «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради.
Усі діти, одягнені у святкові новорічні костюми, перетворились на казкових героїв і завдяки своїм вмінням зробили свято неперевершеним.
Глядачі поринули в Новорічну казку з її незмінними атрибутами: дивом, магією та веселим настроєм. Дід Мороз та Снігуронька подарунки дарували, хороводи з дітьми водили. Школярі й гості отримали массу позитивних емоцій.
У дружньому коліка з кових героїв панувала тепла атмосфера, адже кожна дитина мала чудову нагоду відчути себе учасником незвичайного дійства.
28 грудня 2017 року до Комунального закладу «Чернігівський начально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради завітали представники відділу цивільно-військового співробітництва управління оперативного командування «ПІВНІЧ», які привітали школярів з Новим роком та Різдвом Христовим та побажали, щоб ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесли нашій шкільній родини добро, мир, злагоду та впевненість у майбутньому. Діти з радістю вітали гостей та смакували солодкими подарунками.
В холодну зимову пору, коли сніги засипають землю, коли ночі довгі, а дні короткі, українські діти з нетерпінням чекають на одну незвичайну ніч – ніч, коли до них приходить Святий Миколай.
19 грудня Святий Миколай завітав і до Комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради – школи, де живуть поруч радість та тепло дитячих сердець, турбота та взаєморозуміння, де стільки талановитих та здібних дітей.
Вихованці школи підготували святковий концерт. Зі сцени лунали пісні та вірші про Святого Миколая, веселі сценки та танці.
Та яке свято без подарунків? Дитячі мрії здійснюються і Святий Миколай з великим задоволенням привітав усіх присутніх зі святом таподарував школярам багато солодощів. Всі присутні були вражені та розчулені щирістю дитячих усмішок.
Діти та педагогічний колектив дякують начальнику Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Трейтяку Олегу Миколайовичу, начальнику Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Кузьміній Людмилі Олександрівні та генеральному директору ДП «УкрСіверБуд» Вереші Віктору Феодосійовичу за надання благодійної допомоги та подарунків.
З 13 листопада 2017 року по 17 листопада 2017 року на базі Комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради відбувся українсько-нідерландський семінар за підтримки Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації та фахівців нідерландського інституту «Visio».
В роботі семінару прийняли участь педагоги КЗ «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» ЧОР, Слов’янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 23, КЗ «Сосницький навчально-реабілітаційний центр» ЧОР, КЗ «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр № 2» ЧМР ЧО, фахівці та батьки учнів громадської організації «Голос батьків».
У ході роботи семінару обговорювались важливі питання вивчення цілісної концепції стимуляції дітей з важкими і (або) множинними порушеннями психофізичного розвитку.
Основні тези семінару:
Понеділок, 13.11.17 р., розкрито питання базової стимуляції (за методом Андреаса Фреліха). Учасники семінару поєднували теорію та практику з акцентом на практиці, щодо базової стимуляції дітей, у яких самостійна сенсомоторна діяльність вкрай обмежена, їх життєвий досвід і взаємодія з навколишнім світом повністю залежить від допомоги інших людей.
Вівторок, 14.11.17 р., розглянута тема «Партнерство педагогів і батьків у вихованні дитини». Інге Гордік, магістр соціальних наук з Нідерландів, поділилась досвідом роботи педагога з батьками в їхній країні та надала рекомендації стосовно форм та методів роботи співпраці педагога з батьками.
Середа, 15.11.17 р. День був присвячений розкриттю двох питань:
Стрес. Емоційне вигорання педагога.
Підтримка сімей дітей, які потрапили в складні життєві ситуації.
У розгляді першого питання вказані причини виникнення стресу та надані поради по запобіганню виснаження у педагогів спеціальних навчальних закладів.
По-другому питанню учасники семінару на конкретних прикладах вивчали особливості поведінки і розвитку дітей з вадами зору, які прибули з зони АТО і потрапили під обстріли. Було вироблено рекомендації по реабілітації та способах комунікації цих дітей з урахуванням їх індивідуальних особливостей.
Четвер, 16.11.17 р. Досконало розглянуто питання «Сенсорної інтеграції», «Різниця між СГДУ/РАС і сенсорною інтеграцією», а також способи комунікації при сліпо-глухоті. Переглянуті та обговорені відеоматеріали роботи з даною категорією дітей КЗ Чернігівського НРЦ, Слов’янської спеціальної школи-інтернату №23 та інституту «Visio» (Нідерланди).
П’ятниця, 17 листопада. Останній день семінару був присвяченим інклюзивному навчанню. Учасники семінару вчились складати індивідуальні навчальні плани по роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.
По закінченню навчального семінару було вручено сертифікати «Навчання дітей з порушеннями зору та мультивадами».
Сьогодні проблема безпеки стоїть дуже гостро, тому важливо формувати у школярів ціннісне ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих.
З метою попередження надзвичайних ситуацій, загострення уваги на необхідності дотримання основ безпеки життєдіяльності в НРЦ з 6 по 10 листопада відбувся тиждень основ здоров’я.
7 листопада представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій провели для учнів НРЦ відкритий пізнавально-профілактичний урок безпеки.
Під час заняття рятувальники нагадали школярам правила безпеки життєдіяльності, роз’яснили правила безпеки у побуті, зокрема при перебуванні вдома,на вулиці та навчили алгоритму дій у різноманітних надзвичайних ситуаціях.
Розповіли не лише як уникнути лиха, але й як потрібно діяти у разі тієї чи іншої надзвичайної події, за якими номерами телефонувати до служби порятунку.
Мета заходу - ознайомити дітей з життям та поведінкою поліцейських службових собак, їх роботою з охорони громадського порядку, затримання злочинців, а також виявлення зброї та вибухівки.
Під захоплені погляди школярів вівчарка швидко та легко знаходила власника залишеної речі, сховану зброю та виконувала команди.
9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Традиційно в НРЦ учні брали участь у всеукраїнському диктанті національної єдності, який звучав на радіоканалі.